تبلیغات
پاسخ به شبهات - شکنجه یک روحانی شیعه در بحرین + تصویر
 
پاسخ به شبهات
پاسخ به شبهات
درباره وبلاگ


پاسخ به شبهات

مدیر وبلاگ : پاسخ به شبهات
مطالب اخیر
نویسندگان
شکنجه یک روحانی شیعه در بحرین + تصویر
به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از شیعه آنلاین، حدود دو ماه پیش انتخابات پارلمانی بحرین برگزار شد. از بیش از یک سال پیش نیروهای امنیتی و دولتی بحرین شیعیان این کشور را زیر فشار قرار داده و بسیاری از آنان را به بهانه های مختلف بازداشت و مورد بدترین شکنجه ها قرار می دادند.

شکنجه این شیعیان توسط نیروهای امنیتی و دولتی بحرین به ضرب و شتم محدود نمی شد بلکه برخی تجاوزات جنسی و دیگر انواع شکنجه های وحشیانه و ضدانسانی نیز در زندان های بحرین علیه پیروان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) اعمال می شد.

چندی پیش در سه خبر تحت عنوان "تجاوز جنسی به شیعیان بحرین در زندان"، "تصاویر شکنجه کودکان شیعه در بحرین" و "تصاویر جدید شکنجه شیعیان در بحرین" تصاویر بخشی از این جنایات را منتشر کردیم. تصاویر موجود در این گزارش نیز گوشه ای دیگر از این جنایات را فاش می کند.

در همین حال "جنبش احرار بحرین" در جدید ترین بیانیه خود پرده از برخی اتفاقات اخیر رخ داده علیه شیعیان در بحرین برداشته است. متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

آیا  نظام پادشاهی دوست مردم بحرین است یا دشمن آنان؟ اگر خاندان پادشاهی دوستان مردم بحرین هستند، مصداق های این دوستی کدام است؟ و اگر عکس این است، مصداق های دشمنی کدام اند؟ می توان گفت که اثبات دوستی خاندان پادشاهی با مردم بحرین دشوار است. چرا که هیچ گونه تعامل اجتماعی، ازدواج و زندگی مشترکی میان آن ها وجود ندارد، همانگونه که روابط حسنه فکری و یا سیاسی هم وجود ندارد و تفاوت های زیادی در اولویت های زندگی و نگرانی ها و دوستی های این دو دیده می شود در نتیجه اطلاق صفت دوستی درست به نظر نمی رسد. خاندان پادشاهی در مناطق جداگانه ای نسبت به مردم بحرین زندگی می کنند. و مردم بحرین به خصوص شیعیان حتی حق ندارند تا در منطقه "رفاع" که خاندان پادشاهی در آن زندگی می کنند زمینی داشته باشند.

هیچ ازدواجی بین خاندان پادشاهی و مردم بومی بحرین (چه شیعه، چه سنی) رخ نمی دهد و هرکس با زنی بحرینی ازداج کند لقب "شیخ" از او برداشته می شود. همانگونه که وقتی مرحوم شیخ محمد بن عبد الرحمن آل خلیفه (برادر عطیة الله و عموی شکنجه دهنده ی معروف، عبد العزیز عطیة الله و رئیس پرونده ی اعطای تابعیت، احمد عطیة الله) به مذهب شیعه گروید از کار در اداره های رسمی منع شد و در منطقه "مرخ" زندگی کرد تا درگذشت. پادشاهان بحرین دوستانی غیر از مردم بحرین دارند. که آمریکایی و اسراییلی هستند و دشمنان آزادی خواهانی چون حزب الله و مقاومت فلسطین به خصوص حماس، و دشمنان ایران هستند (همانگونه که اسناد ویکیلیکس افشا کرد). -تلاش های این دیکتاتور علیه ایران هنگامی که آمریکایی ها خواستار سرعت در حمله به برنامه ی هسته ای ایران را داشتند و معتقد بودند که حمله خطر کمتری نسبت به استمرار این برنامه دارد.- درحالیکه مردم بحرین با مردم مسلمان دیگر همفکر و همدرد هستند و با حمله ی نظامی به ایران مخالف می باشند.

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد در سیاست ها ی پادشاهی مصادیقی از دوستی وجود ندارد.بلکه مصادیق زیادی بر وجود دشمنی دیده می شود. درخواست برکناری مخالفان پادشاه جرم سیاسی به حساب می آید که این امر بر این مسئله تاکید دارد که آنها مردم بومی (چه سنی و چه شیعه) را نمی توانند تحمل کنند و به مراوده با خارجی هایی که به آنان وفادار هستند ادامه می دهند وبه خارجی های وفادار به نظام پادشاهی تابعیت بحرین می دهند و می گویند: خاندان پادشاهی مردم بحرین هستندو آنکه نسبت به آنان وفادار باشد نسبت به مردم بحرین وفادار است و آنکه به آنان دشمنی ورزد به مردم بحرین دشمنی ورزیده است و این به معنای این است که اکثریت قریب به اتفاق مردم با توجه به این معیار، دشمنان بحرین هستند چراکه آنان این پادشاهان اشغالگر را دوست ندارند.

دلایلی هم بر اثبات دشمنی پادشاهان با مردم بحرین وجود دارد از جمله تلاش های غیر انسانی آنها در حق مردم بحرین، از قبیل اشغال زمین های آنها (هیچ روستایی وجود ندارد که قسمتی از زمین های آن متعلق به رئیس وزرا یا یکی از دست نشانده های حکومت پادشاهی نباشد)، دستگیری و اذیت و آزار مردم بحرین، محروم کردن آنها از مسئولیت های شایسته، یاری گرفتن از خارجی ها علیه آنان (در زمینه ی امنیت، اذیت و آزار، در قالب شرکت های تبلیغات، روابط عمومی و حکومت های خارجی)، تصدی کینه جویانه ی باورها و احساسات مردم بحرین (این امردر چهار سال گذشته بارها تکرار شد با فحش دادن به فقها از جمله آیت الله سیستانی، امام خمینی و آیت الله خامنئی و شیخ عیسی قاسم). آوردن ده ها هزار مزدور از منطقه های بیزار از مردم بحرین برای سلطه علیه آنان. تلاش مداوم برای سلطه بر مساجد و مؤسسه های خیریه مانند صندوق های خیریه و غیره. این ها نشانگر چیست؟ ضرب و شتم شدید زندانیان از سوی این دشمنان وحشی و شوک های الکتریکی با برق و آویز کردن از دست و پا و تهدید به تجاوز جنسی و محروم کردن آنان از خواب آرام و ایجاد فشارهای روحی مداوم، منع آنان از رفتن به حمام، منع ملاقات و اجبار برای پذیرش وکلای انتخابی از سوی پادشاهان اشغالگر.

این روزها یکی دیگر از جرم هایی که انجام می شود خون گیری از زندانیان به بهانه ی معاینه ی پزشکی و استفاده از یک سوزن برای همه ی بازداشتی ها است. آیا این کار سبب انتشار بیماری ها نمی شود؟ آیا کسی که این کارها را می کند، دشمن نیست؟ پلیس در کشور های دموکرات کار خودش را انجام می دهد و با شهروندان قانونی و خارج از چارچوب احساسات برخورد می کند و با شهروندانی که علیه حکومت به اعتراض می پردازند مشکل شخصی ندارند. اما در بحرین گروه حاکم با مردم بحرین از روی دشمنی ونفرت رفتار می کنند.

محمد حسن جواد، یک شهروند سالخورده ی بحرینی چه کرده بود که باید با بدترین وسایل شکنجه می شد و در زندان انفرادی می افتاد؟ چرا باید کودکان را بربایند و تا حد مرگ شکنجه دهند، این اتفاق ده ها بار رخ داده است که آخرین دفعه ی آن کودکانی از "سنابس" بودند (حسین جمیل طاهر سمیع، عبدالله مخوضر دو کودکی که دو روز کامل ربوده شده بودند و بسیار شکنجه شدند) چرا عینک و عصای زندانی های مسن را از آنان می گیرند؟ آیا این چیزی جز نفرت و دشمنی نیست یا حکم قانون است؟ چرا محاسن علمای دینی زده می شود و آنان را مجبور به خوردن روزه شان در ماه مبارک رمضان می کنند؟ اگر این ها دشمنی و نفرت و بغض و کینه نیست پس معنای دشمنی چیست؟ این رفتار ها رخ می دهد چراکه پادشاهان خود را در همکاری با مردم بحرین نمی بینند، بلکه احساس دشمنی با این مردم و این سرزمین در آنها رشد کرده تا جاییکه اساس سیاست ها و برخوردهایشان را تشکیل می دهد. بنابراین آنان اشغالگر و کینه توز هستند نه حاکم..

دوباره با سرافرازی و افتخار، با قدردانی از قهرمانی اسیران محکم می ایستیم و وکیلانی شایسته که به این امر پی برده اند که محاکمه ی قهرمانان کاری درست و براساس قانون یا اعلامیه جهانی حقوق بشر نیست، محاکمه هایی که حکم آن ها از پیش تعیین شده چرا که قاضی به دفاع وکیلان گوش نمی دهد و دفاعیات وکلا و اعترافات زندانیان یا اعتراض هایشان به شکنجه ها جایی ثبت نمی شود، را برای دفاع از این اسیران قرار می دهیم.

قاضی که نماینده ی پادشاه است در جرم شکنجه سهیم است، قاضی که حکمی را می دهد که پیش از محاکمه از سوی دیوان حاکم اعلام شده است. این بدترین شکل ظلم است، بدترین حالت کینه توزی است و بی مانند ترین نمونه ی  دشمنی در حق هر بحرینی است. ما تنها به خداوند پناه می بریم و از او می خواهیم که  مارا در برابر پادشاه حمایت کند و به ما این قدرت را بدهد که با او مانند خودش برخورد کنیم.

این بار به آنان اجازه نمی دهیم که جرم هایشان را ادامه دهند، با یاری خداوند و با ایمان و صبر و شکیبایی و شجاعت و آگاهی و اخلاص و راستی، همراه با خدا و مردم و هموطنان به نقشه هایشان پی می بریم ودر این راه امیدواریم که حقیقت دشمنی پادشاهی برای هر بحرینی آشکار شود تا با این نظام به گونه ای برخورد کنند که دشمن است و نه دوست.

خداوند شهدای صالح مارا بیامرزد و به آنان علو درجات عنایت فرماید و اسیران ما را از بند اسارت رهایی گرداند.
جنبش احرار بحرین
24 دسامبر 2010نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یکشنبه 19 خرداد 1398 03:58 ق.ظ

Asking questions are truly pleasant thing if you are not understanding something fully, except this post offers nice understanding even.
شنبه 18 خرداد 1398 11:31 ق.ظ

I like it whenever people get together and share opinions. Great site, continue the good work!
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:32 ب.ظ
I do not even know the way I ended up right here, however I
thought this submit used to be good. I don't recognise
who you might be however definitely you're going to a well-known blogger for those who aren't already.
Cheers!
شنبه 7 مرداد 1396 09:50 ب.ظ
Hi, I think your blog could be having internet browser compatibility issues.

Whenever I look at your blog in Safari, it looks fine however, if
opening in I.E., it's got some overlapping
issues. I just wanted to provide you with a quick heads up!
Apart from that, excellent site!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی